Strona głowna  /  Wydarzenia

.

Wydarzenia

Dnia 23.09.2021r dzieci z Przedszkola Publicznego w Rzepienniku Biskupim / oddział zamiejscowy, wzięły udział w spotkaniu z Dzielnicowym z Posterunku Policji w Ciężkowicach. Celem spotkania było uświadomienie dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak zachować się gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę, podróżować samochodem. Policjant pokazał dzieciom swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby. Na koniec spotkania podziękowały Policjantowi recytując wiersz, śpiewając piosenkę oraz wręczając laurkę.

JAK BEZPIECZNIE PRZEJŚĆ PRZEZ DROGĘ

ODBLASKI

Kiedy nastał wrzesień, a dzieci przekroczyły progi naszego przedszkola nie było łatwo, aż trudno uierzyć, że te dzielne, pewne siebie przedszkolaki to te same co 10 miesięcy temu.

Oddaliście Państwo dzieci w nasze ręce, aby poprzez zabawę uczyły się wielu ciekawych rzeczy. Uczyły się żyć w zespole, wspólnie przeżywały radości i smutki, osiągnięcia i  niepowodzenia.

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE!

Z okazji zakończenia roku przedszkolnego wszystkim rodzicom i  przedszkolakom składamy najserdeczniejsze podziękowania za współpracę, za spędzony wspólnie czas i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach we wrześniu.

IDZIE LATO, IDĄ WAKACJE

MORZE BAŁTYCKIE

ROZDANIE DYPLOMÓW

Dnia 2 czerwaca nasze Przedszkole zostało nominowane do akcji: #challengniebieskiemotyle2021. Dołączyliśmy do akcji i przekazaliśmy iskierkę przyjaźni osobom z autyzmem, wykonaliśmy prace plastyczną oraz zorganizowałyśmy lekcję z dziećmi na temat autyzmu.
Dziękujemy za nominację : Niepubliczne Przedszkole ABC Golanka.
Kontynuując akcję nominujemy:

1. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzepienniku Strzyżewskim
2. Placówkę Wsparcia Dziennego w Rzepienniku Biskupim
3. Placówkę Wsparcia Dziennego w Jankowej Filia Wilczyska

Nasze zdjęcie w GALERII

Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu
CELEM AKCJI JEST POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.
Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:
1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".
3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com
Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
5. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.
Trzymamy kciuki za nominowanych i życzymy powodzenia

Za co kochamy babcię i dziadka?

To nie jest bardzo trudna zagadka.

Oni czułością nas rozpieszczaja,

Dla swoich wnuków czas zawsze mają.

Z powodu koronawirusa niestety nie mogliśmy zaprosić do naszego przedszkola Babci i Dzadków. Wszyscy czuja zawód, lecz nie zapominamy. Dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały piosenki co przedstawiamy w linku poniżej. Babcia i Dziadek  to słowa które kojarza się z ciepłem i miłością. Dzieci to czują i widzą, dlatego w ten sposób chciały wyrazić swoją wdzięcznośći, miłość i podziękować za wszystko.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Świeta tuż, tuż więc czas już na pieczenie pierniczków.

15 grudnia w naszym przedszkolu dzieci i panie bardzo ciężko pracowały, z wielkim zaangażowaniem  - piekliśmy pierniczki, zapach unosił sie w całym przedszkolu.

Przedszkolaki mieszały składniki, wałkowały ciasto, wycinały za pomocą foremek pierniczki. Po upieczeniu i ostygnięciu ciastek, dzieci pięknie je dekorowły  lukrami,  kolorowymi pisakami i posypkami. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pięknych ciasteczek. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepięknie.

PIERNICZKI

"6 grudnia- jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

Wraca do nieba uśmiechnięty"

4 grudnia nasze przedszkole odwiedził Świety Mikołaj. Dzieci od kilku dni czekały na niego z niecierpliwością. Przygotwaliśmy dla Mikołaja wspaniałe prezenty i piękne przedstawienie. Dzieci bardzo pięknie śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Mikołaj był zachwycony, a panie bardzo dumne ze swoich przedszkolaków :). Radości nie było końca. Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!

"TANIEC RĘKAWICZEK"

"MIKOŁAJ W CZERWONEJ CZAPECZCE"

PIOSENKA NA POŻEGNANIE

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków. Dlatego we wtorek 10.11.2020 roku nasze przedszkole przyłączyło się do akcji MEN "Szkoła do hymnu". Punktualnie o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy Hymn Polski.