Przedszkole Publiczne Rzepiennik Biskupi Oddział Zamiejscowy
Menu
Strona głowna  /  Grupa Skrzaty
Grupa Skrzaty

Śniadanie Wielkanocne 

W Wielką Środę w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe śniadanie i w każdej sali zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, razem z nauczycielkami tworzyły wielkanocne dekoracje, ucząc się przy tym piosenki „Nasz szaraczek zając przywitał Wielkanoc”.  Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne sprawiły, że dzieci były jak zaczarowane. W pełnym skupieniu zjadły żurek z jajeczkiem oraz wielkanocną babkę. Następnie częstowały się wypiekami, które przygotowali rodzice. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach, a z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć serdeczne życzenia, zdrowia, pogody ducha i wzajemnej życzliwości. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych upłynie w atmosferze wyjątkowego świątecznego nastroju.

Zdjęcia w zakładce: Galeria

****************************************************************************

Wizyta w Ośrodku Zdrowia

W czwartek 07 kwietnia 2022 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się z wizytą do Ośrodka Zdrowia. Spotkanie zostało zorganizowane ponieważ w tym dniu przypada Światowy Dzień Zdrowia. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem i pracą lekarza rodzinnego oraz pielęgniarki.
Panie pielęgniarki, pani Beata i pani Ania, oprowadziły dzieci po Ośrodku Zdrowia i opowiedziały czym zajmuje się lekarz i pielęgniarka oraz stomatolog. Dzieci dowiedziały się jak ważne dla zdrowia są szczepienia, odpowiedni ubiór i zdrowe odżywianie. Uświadomiły również maluchom, że sami nie mogą brać leków znajdujących się w domowej apteczce.
Chętne przedszkolaki mogły usiąść na fotelu lekarza czy dentystycznym.
Na koniec spotkania dzieci dostały naklejki i słodycze,  po czym wesołe i uśmiechnięte wróciły do przedszkola.

Zdjęcia w zakładce: Galeria

****************************************************************************

 

KINO SFERYCZNE

23.03.2022r przyjechało do nas KINO :). Niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º. Dzieci miały przyjemność zwiedzić podwodny świat pełen tajemnic,  odkrywając niepowtarzalne widoki z głębi oceanu. Nastepnie przenieśliśmy się na kolorową łąkę, na której podziwialiśmy maleńskie owady tam żyjące. Skrzaty miały okazję zobaczyć również zmieniający się krajobraz jesienny oraz różne zjawiska atomosferyczne takie jak burza.

Zapraszamy do fotorelacji, choć zdjęcia nie są najlepszej jakości ze względu na warunki jakie tam panowały.

***************************************************************************

Światowy Dzień Zespołu Downa 

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa.
Tego dnia na znak wsparcia dla osób z Zespołem Downa ubieramy dwie różne skarpetki.

Kolorowe skarpetki nie do pary symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność, zróżnicowanie – wszystko, z czym spotykają się osoby dotknięte Zespołem Downa.
Zespół Downa to trisomia (3 chromosomy) na dwudziestej pierwszej parze chromosomów - stąd wzięła się data święta!
Dzieci z naszego przedszkola również przyłączyły się do tej akcji.

***************************************************************************

DZIEŃ KOBIET 

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu odbyły się WYBORY MISS.

Szanowne JURY stanowili chłopcy z grupy „Skrzaty”. Dziewczynki na początek oczarowały chłopców podczas piosenki „Kto ma tyle wdzięku co ja?” Następnie udowodniły, że potrafią dobrze liczyć, skakać, być szybkie, rozwiązywać trudne zagadki, a także zabłyszczały piękną fryzurą, magicznym spojrzeniem oraz cudownym uśmiechem. Każda młoda dama tego dnia była nagrodzona. Dziewczynki otrzymały tytuły miss, koronę, piękną laurkę i prezencik. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) I obiecali, że będą tacy mili nie tylko od święta… :)

Dziękujmy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu upominków i słodkości.

Zdjęcia w zakładce: Galeria

*****************************************************************************************

Dzień Dinozaura

26 lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura, który stwarza wspaniałą okazję do przybliżenia tych prehistorycznych zwierząt, zamieszkujących w erze mezozoicznej naszą planetę. U nas Dzień Dinozaura obchodziliśmy 25 lutego. Przedszkolaki „cofnęły” się w czasie przechodząc przez magiczną bramę do ery dinozaurów. Przedszkolaki odgadywały zagadki, brały udział w zabawach matematycznych oraz ruchowo-naśladowczych. Podczas zajęć utrwaliły pojęcia z orientacji przestrzennej, wygląd dinozaura, kolory. Skrzaty zbudowały konstrukcję szkieletu dinozaura z rolek po papierze toaletowym, układały „dino” puzzle, zozbijały jaja dinozaurów oraz wspólnie wykonały eksperyment „wulkan”. Dzieci szukały dino-skamielin za pomocą pędzli. Obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się jak żyły dinozaury. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

Zdjęcia w zakładce: Galeria

 

*****************************************************************************************

WALENTYNKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

W dniu św. Walentego w "Skrzatach" panował wyjątkowy nastrój. Dzieci poznały tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii w stosunku do innych ludzi. Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki i prace plastyczne, by następnie wrzucić do skrzynki poczty Walentynkowej. Bawiły się w walentynkowe kodowanie na dywanie oraz  wypowiadały swoje zdania, co według nich znaczy kogoś kochać i jak można to pokazać drugiej osobie. Dzieci z tego dnia wyniosły ważny przekaz, że  kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości. Kochać można zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności, ważne żeby umieć to okazywać każdego dnia. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce - Galeria

 

***********************************************************************

Bal Karnawałowy

Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Jest to czas przepełniony muzyką i świetną zabawą. Dla naszych przedszkolaków bal karnawałowy to dzień wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 10 lutego 2022 r. Tego dnia już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka, a w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Radości przedszkolaków nie było końca, świetnie bawiły się przy rytmach dziecięcych przebów, chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez panie konkursach, pląsach, grach sprawnościowych i zabawach muzyczno- ruchowych. Nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać: wróżki, księżniczki, motylki, pszczółki, kotki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Batmana... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów, pysznego poczęstunku. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce - Galeria

 

Kochani Dziadkowie!!! 

Pewnie już zapomnieliście o Waszym święcie, które obchodziliście dwa tygodnie temu,

ale dla nas święto Babci i Dziadka trwa cały rok.

Tak wiele Wam zawdzięczamy...

Z tej okazji, pomimo pandemii "Skrzaty" przygotowały dla Was występ. 

 

Zapraszamy do oglądania  >>>>

***********************************************************************

DRODZY RODZICE INFORMUJEMY, ŻE W PIĄTEK 4 LUTEGO 2022 W GRUPIE "SKRZATÓW"

BĘDZIE NAGRYWANA  UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA. 

W związku z tym prosimy, aby dzieci były ubrane odświętnie.

(*W miarę możliwości chłopcy czarne spodnie, a dziewczynki białe rajstopki*) 

Bardzo dziękujemy 

***********************************************************************

KONKURS BOŻONARODZENIOWY

Jesteśmy dumne, cieszymy się ogromnie, dlatego chcemy pochwalić się wiadomością, że dzieciaczki z naszego przedszkola zajeły II miejsce(Skrzaty i Kropelki - ex aequo) w konkursie Bożonarodzeniowym organizowanym przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim. Nasza szopka wykonana była metodą tradycyjną. Wykonana była z makaronów, sianka, mchu itp.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce - Galeria

 

 

 

W środę 22  grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. Także w naszym przedszkolu nastał wspaniały moment- Wigilia. Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny obiad przy pięknie udekorowanym stole. Dzieci zjadły tradycyjny barszczyk i rybkę, ale nie zabrakło również świątecznych pierniczków i owoców. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie, serdeczne relacje. Czas upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy poczuli zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek na uroczystej wieczerzy wigilijnej oraz Panu organiście za dostarczenie dla wszystkich grup opłatków wigilijnych.

Zdjęcia w zakładce - Galeria

 

 

Pieczenie pierniczków świątecznych

W dniu 15 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i propagowania kreatywnego działania grupa Skrzaty zabrała sie za pieczenie światecznych pierniczków.

Przedszkolaki wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanego wcześniej przepisu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, bałwanków, aniołków, mikołajów przy pomocy foremek.
Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.
Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrem i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

 

Zdjęcia w zakładce - Galeria

 

 

ANDRZEJKI

Dzień 30 listopada 2021 r. był dla „Skrzatów” wyjątkowy.

Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb.

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka, jako że nadawały temu dniu wyjątkowy nastrój. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.  

Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka.  Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania butów, magiczne kubeczki, koło szczęścia,  lanie wosku, wrzucanie pieniążków na szczęście do wody oraz  wróżba „Kim zostanę w przyszłości”. "Skrzaty" z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wróżbach i zabawach andrzejkowych. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy. Dziękujemy za przygotowanie. 

Zdjęcia w zakładce - Galeria

 

KONKURS

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza grura "SKRZATY", została wyróżniona w konkursie zorganizowanym przez Spółkę Komunalną "Dorzecze Białej".Tematem konkursu było: "A co jesli wody zabraknie". Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały prace, miały wspaniałe pomysły, a co najważniejsze praca była wykonana przez nasze przedszkolaczki - samodzielnie. Gratulujemy i cieszymy się razem z przedszkolakami.

Zdjęcie pracy w zakładce - Galeria

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

W naszym przedszkolu, wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych z tej okazji. Były tańce, zagadki oraz pyszne konkursy.

Zdjęcia w zakładce - Galeria

 

SADZENIE KROKUSÓW

Wiosną nasza gmina ma szansę stać się królestwem krokusów. Wszystko za sprawą akcji, na którą nasze przedszkole zostało zaproszone przez Gminę w Rzepienniku Strzyżewskim. W piątek 29 pażdziernika zachęcani i wspierani przez Pana Wójta Marka Karasia oraz  Panią Angelikę Ryndak, przystąpiliśmy do sadzenia krokusowych cebulek. Dziękujemy do włączenia nas do tak wspaniałej akcji i zapewniamy, że zawsze jesteśmy zwarci i gotowi. Teraz czekamy na efekty naszej pracy, a jekie one będą dowiemy się wiosną. 

Zdjęcia w zakładce - Galeria

 

JESIENNY BAL

Dziś  (28.10.2021) w naszym przedszkolu odbył się bal jesienny. Dzieci ubrane w kolory jesieni, wesoło bawiły się przy dzwiękach muzyki. Na powitanie przedszkolaczki zaprezentowały wspaniałe stroje. Na balu nie zabrakło konkursów z nagrodami, czarów, śmiechów, zabaw i tańców. Były zagadki, ćwiczenia na spostrzegawczość i sprawność, zabawy ruchowe. Dużo radości sprawiła dzieciom niespodzianka od rodziców - smakołyki.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, za przygotowanie przepięknych strojów i  niespodzianek dla dzieci.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w zakładce- Galeria

 

OWOCE I WARZYWA  

 

Jesień to najlepsza pora roku by przybliżyć przedszkolakom jak wielką wartość dla naszego zdrowia mają owoce i warzywa. Dlatego w ostatnim czasie „Skrzaty” nauczyły się przede wszystkim odróżniać owoce od warzyw. Obrysowywały kształty owoców, porównywały ich wagę, wielkość, kolor, a także dzieliły nazwy owoców na sylaby. Poznały również smaki owoców egzotycznych, a także zrobiły przepyszny kompot z owoców z sadu z dodatkiem orzeźwiającej mięty :)

 Wypowiadały się na temat różnych potraw jakie można zrobić z warzyw, rozwiązywały zagadki oraz wykonały prace plastyczne z  „Ziemniaczanych pieczątek” stworzyły  „Owocowe szaszłyki” i „Warzywkowe stworki”, a także poznały co kryje w sobie ziemniak. Na zakończenie dzieci samodzielnie kroiły ziemniaki na frytki. Z radością próbowały przysmaku, ale same dobrze wiedzą, że takie potrawy można spożywać tylko od czasu do czasu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w zakładce- Galeria "Owoce i Warzywa- SKRZATY" 

 

 

 

Dzień przedszkolaka - Printoteka.pl

W poniedziałek obchodziliśmy wspaniałe święto- Dzień Przedszkolaka. Zabaw i atrakcji było wiele... Sportowe zmagania, tańce przy muzyce, kosztowanie owoców z zamkniętymi oczami, a także chętne dzieci sprawdzały czy lepiej być dorosłym, czy pozostać dzieckiem :) Zdecydownie dzieci wolą pozostać małymi  przedszkolakami. Na zakończenie był słodki upominek i najważniejsza atrakcja dnia- Teatrzyk dla dzieci pt." Mówię NIE, wszystkiemu co złe".  Było bardzo radośnie, mimo że na scenie pojawiła się Babajaga :)  Najważniejszy był przekaz spektaklu, który miał na  celu uświadomienie naszym milusińskim kilku niechlubnych cech z jakimi często mamy do czynienia. Skarżenie, lenistwo, przechwalanie się i postawa egoistyczna. Dzieci poznały zasady  prawidłowego zachowania się w życiu codziennym oraz  jakich postaw należy unikać. 

Obejrzyj filmik >>>>>>>

 

Witamy wszystkich rodziców oraz  dzieci w grupie "Skrzaty" Będziemy na bieżąco informować Was co ciekawego się u nas dzieje... Zapraszamy :) 

Oto lista Kochanych Skrzatów:

1. Piotruś Brzeżański

2. Tobiaszek Burkot

3. Julcia Chorąży 

4. Julcia Dima

5. Jagódka Gabrych 

6. Maciuś Gąsior

7.Filipek Habas 

8. Davidek Kantor 

9. Fabianek Karaś 

10. Julcia Kiełtyka 

11. Antoś Konwent 

12. Milenka Kowalik

13. Malwinka Kucharzyk

14. Antosia Łaś

15. Milenka Martyka

16. Florianek Mikrut

17. Krystianek Mikrut 

18. Weroniczka Mróz

19. Damianek Roman 

20. Pawełek Stankowski 

21. Karolek Wołkowicz 

22. Julcia Wrona 

oraz Panie: mgr Agnieszka Wojtaczka  

          mgr Justyna Ryndak

               mgr Monika Średniawa 

Nazwa Grupy

Godz. oddziału

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Skrzaty

4 latki

7.00-16.00

7.00-12.00 Justyna Ryndak

12.00- 16.00 Agnieszka Wojtaczka

14.00-15.00 Anna Sowa J.ANGIELSKI

7.00-11.00 Justyna Ryndak

11.00- 16.00 Agnieszka Wojtaczka

 

7.00-12.00  Agnieszka Wojtaczka

12.00- 16.00 Justyna Ryndak

 

7.00- 10.00 Monika Średniawa

09.15-10.15 s. Barbara Orłowicz RELIGIA

11.00- 12.00 Monika Średniawa LOGOPEDIA

10.00- 16.00 Agnieszka Wojtaczka

7.00-12.00 Agnieszka Wojtaczka

12.00- 16.00 Justyna Ryndak

 

 

Ostatnia aktualizacja: 2022-04-13