Przedszkole Publiczne Rzepiennik Biskupi Oddział Zamiejscowy
Menu
Strona głowna  /  Grupa Kropelki
Grupa Kropelki

Śniadanie Wielkanocne

Wielkanocne śniadanie w naszej przedszkolnej rodzinie już za nami.

Było smacznie, świątecznie i kolorowo. W dniu dzisiejszym towarzyszyły nam przepyszne, tradycyjne potrawy. Nie zabrakło świątecznych życzeń i rozmowy  z dziećmi na temat wielkanocnych symboli. 

Życzymy państwu: Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,  

Pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja!

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce GALERIA.

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Zdrowia

W związku z przypadającym na dzień 7 kwietnia Światowym Dniem Zdrowia, nasze Przedszkolaki udały się z wizytą do Ośrodka Zdrowia Salubris. Z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia pragniemy przekazać Państwu wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęceń służbę na rzecz drugiego człowieka. Dziękujemy za trud i wielkie serca, jakie wkładacie w niesienie pomocy potrzebującym. Życzymy Wam zdrowia i powodów do radości każdego dnia, realizacji wszystkich planów oraz satysfakcji z wypełniania ważnej misji społecznej. ??????????????????

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

 

 

KINO SFERYCZNE

Dzisiejszy dzień w naszym przedszkolu był niezwykły .

 Tego dnia przybyło do nas mobilne kino sferyczne . Nasze kochane przedszkolaki z uśmiechem na twarzach weszły do ogromnego namiotu, gdzie czekała na nas fantastyczna przygoda. Ze zdziwieniem zareagowaliśmy na informacje , że w kinie tym seans będziemy oglądać na... leżąco .

Kino sferyczne to nic innego jak projekcja obrazu pod kątem 360 ° Seanse dostosowane były do grup wiekowych . Nasze Kropelki obejrzały film edukacyjny o chmurkach, a także bajkę o farmie DZIADKA FRANKA  i o jego podróży na Safari.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Fotorelacja z tego wydarzenia jest dość skromna, ponieważ w ciemnej kopule nie było możliwości zrobienia większej ilości zdjęć, za to w pamięci dzieci na pewno pozostaną niezapomniane wrażenia na długi czas.

 

 

 

Wiosenne sadzenie roślin

Kropelki samodzielnie sadziły dziś kwiatki oraz inne roślinki tworząc tym samym wiosenny kącik przyrodniczy.

Nasz kącik przyrodniczy w sali, to doskonałe miejsce do prowadzenia bezpośredniej obserwacji roślin podczas której dzieci poznają cykl rozwojowy roślin oraz uczą się systematyczności w pielęgnowaniu i codziennym podlewaniu kiełkujących nasion. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce GALERIA

 

 

 

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Także w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć chwil na świętowanie tego pięknego dnia. Święto Kobiet, które obchodziliśmy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Wszyscy mali panowie tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, a następnie wręczyli piękne prezenty. Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu niespodzianki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce GALERIA

 

 

DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego obchodzimy nietypowe święto - Dzień Dinozaura. Swoją podróż po krainie dinozaurów rozpoczęliśmy już dzisiaj. Poznaliśmy krótką historię dinozaurów, jak żyły, co jadły. Dowiedzieliśmy się także, kto to jest paleontolog i czym się zajmuje. Nasza sala zamieniła się w wykopaliska, gdzie poszukiwaliśmy kości dinozaurów. Największą atrakcją było przeprowadzenie przez dzieci doświadczenia "WULKAN".

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce GALERIA

 

 

 

TŁUSTY CZWARTEK

"Powiedział Bartek, że dziś TŁUSTY CZWARTEK....

Dzień jak co dzień- cóż za bzdura!

Dziś w przedszkolu pączków góra.

Małe pączki, duże pączki, dziś po nie sięgają rączki.

I kalorii nikt nie liczy.... cóż za święto, czy ktoś wie?

TŁUSTY CZWARTEK- cieszmy się! "

 

    Grupa Kropelki wie, co to tłusty czwartek. Dzisiejszy dzień był okazją do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Dzisiejszy dzień okazał się twórczy i kreatywny. Nasza grupa przygotowała ekologiczne, fit " pączki" :)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce GALERIA

 

 

 

 

Dzień kota

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Tak też było w naszym przedszkolu. Dieci w grupie Kropelki poznały cechy  charakterystyczne dla tych zwierząt, a także porównywały ich wygląd. Same na chwilę zamieniły się w kotki. Polowały na myszki, bawiły się wełną i "piły " mleko z miseczki. Podcas wspólnych zabaw ćwiczyły liczenie, rozwijały sprawność manualną i uczyły się rozróżniania kierunków. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce GALERIA

 

 

 

Bal karnawałowy

 

Ach, co to był za Bal…

 Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień ważny i wyczekiwany z niecierpliwością. Dzień Balu jest dniem, który dostarcza dzieciom wielu atrakcji, przeżyć i radości. Tak też było 10.02.2022r. w naszym Przedszkolu, kiedy odbył się Bal Karnawałowy.

Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe i bajkowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, policjanta, wilka, Spider-Mana, Batmana … i wiele innych postaci.

Muzyka porwała wszystkich do tańca. W trakcie karnawałowego szaleństwa był czas na poczęstunek, jak również na pamiątkowe zdjęcia.

 

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych strojów oraz pysznego poczęstunku i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce GALERIA.

 

 

Dzień Babci i Dziadka

"Droga Babciu, Drogi Dziadku!

Przyjmijcie z serca płynące życzenia: dobrego zdowia, dużo optymizmu i wszystkich marzeń spełnienia..."

Link do uroczystości z Dnia Babci i Dziadka: 

 

 

 

Nasz mały sukces...

Z wielką radością pragniemy pochwalić się, że nasze Kropelki zajęły II miejsce w konkursie Bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim.

Organizatorom dziękujemy za docenienie naszej pracy i za nagrodę a rodziców zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

Wigilia w przedszkolu

Wigilia Bożego Narodzenia, to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w odświętnych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Dzieci wraz z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny obiad przy pięknie udekorowanym stole. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie, serdeczne relacje.

Na fotorelację z naszej Przedszkolnej Wigilii zapraszamy do zakładki Galeria.

 

 

 

 

Pieczenie pierniczków

Święta tuż, tuż... czas więc na pieczenie pierników...

Dzisiaj w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. KROPELKI piekły i dekorowały pierniczki.

Zapraszamy na fotorelację w zakładce Galeria.

 

 

 

Warsztaty świąteczne w grupie Kropelek


W dniu dzisiejszym nasze Kropelki miały okazję tworzyć piękne kartki bożonarodzeniowe wraz  z Paniami ze Stowarzyszenia ADSUM. Wzajemna integracja, wspólna plastyczna twórczość połączona z radością tworzenia świątecznej kartki dała dzieciom mnóstwo uśmiechu i zabawy. 
Wysyłanie bliskim kartek świątecznych jest zwyczajem który zamiera, dlatego postanowiliśmy pielęgnować tę tradycję. 
Zbliżają się Święta, rozpoczynamy więc bożonarodzeniowe przygotowania, by jak najpiękniej przeżyć ten cudowny czas i długo się nim cieszyć. Serdecznie dziekujemy Paniom ze Stowarzyszenia ADSUM, które przygotowały dla Nas tyle pięknych ozdób i pokazały w jaki sposób wykonać kartki a rodziców zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce galeria.

 

 

Drodzy Rodzice!

Bardzo prosimy o ponowny zakup chusteczek higienicznych wyciąganych (1 pudełko od każdego dziecka). 

 

 

 

Góra Grosza

Nasze Przedszkole dołączyło do Akcji „Góra Grosza” organizowanej  przez Towarzystwo Nasz Dom, które zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Jej celem jest zebranie funduszy na wsparcie podopiecznych wychowujących się poza własną rodziną (w domach dziecka, rodzinach zastępczych). Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. 

Skarbonka na monety znajduje się przy wejściu do naszej sali.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie: http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/xxii-edycja/

Zachęcamy do aktywnego udziału!

 

 

 

Mikołajki

"Pędzą sanie z reniferem,

Mikołaj jest czarodziejem.

Wór prezentów zawsze ma,

no i śmieje się ha, ha..."

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z Mikołajem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce Galeria.

 

 

Andrzejki w przedszkolu  

W naszej grupie podtrzymujemy wszelakie tradycje , tym razem były to tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. 
Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Dziękujemy Rodzicom za słodki poczęstunek dla naszych Kropelek :) 

Zapraszamy na fotorelację w zakładce Galeria.

 

 

 

Spotkanie z dietetykiem

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z Panią Klaudią Wszołek – dietetykiem klinicznym.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i funkcjonowanie oraz dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców.  Poprzez wspólną zabawę podzieliliśmy produkty na te zdrowe i niezdrowe.

Dziękujemy Pani Klaudii za przeprowadzenie ciekawych zajęć oraz za przepisy na pyszne, zdrowe posiłki i życzymy jej dalszych sukcesów w życiu zawodowym. Rodziców natomiast zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce Galeria.

 

 

 

Kocyki i podusie czas na pranie :)

W najbliższy piątek(26.11) wszystkie kropelki zabierają ze sobą koce i poduszki do prania. Jeżeli dziecko jest nieobecne rodzice są zobowiązani do przyjścia do przedszkola i zabrania pościeli do prania.

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia

„Miś pluszowy, miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty.
Wszystkie misie My kochamy, bo ich święto dzisiaj mamy”

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku święto misia wyglądało nieco inaczej, ponieważ ze względu na pandemię dzieci nie mogły przynieść swoich ulubionych przytulanek. Mimo tego dzisiejszy dzień był pełen atrakcji: zaśpiewaliśmy STO LAT naszemu przyjacielowi- Misiowi HENRYKOWi, mieliśmy spotkanie z najbardziej znanym misiem- Kubusiem Puchatkiem, który połączył się z nami prosto ze Stumilowego Lasu, rozbijaliśmy misiową piniatę, rozwiązywaliśmy misiowe zagadki i wykonywaliśmy misiowe zadania. 

Zapraszamy na fotorelację w zakładce Galeria.

 

 

 

Spotkanie z Panią Beatą Ostrowicką

W dniu dzisiejszym  w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim odbyło się spotkanie z Panią Beatą Ostrowicką- autorką powieści dla dzieci i młodzieży. KROPELKI dowiedziały się w jaki sposób powstają książki oraz uważnie wysłuchały bajki opowiedzianej przez Panią Beatę. Pani Beacie Ostrowickiej dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy dalszych sukcesów, natomiast Panu Piotrowi Niemcowi dziękujemy za zorganizowanie spotkania i za zaproszenie.

Zapraszamy na fotorelację w zakładce Galeria.

 

 

 

Sadzenie krokusów

Końcem października nasze przedszkole zostało zaproszone przez Gminę  Rzepiennik Strzyżewski do udziału w projekcie "Małopolska w zdrowej atmosferze". W ramach projektu nasze KROPELKI wraz z Panią Angeliką Ryndak- przedstawicielką Gminy sadziły krokusowe cebulki. Efekty naszej pracy będzie można obejrzeć wiosną, gdy krokusy zakwitną, natomiast już teraz zapraszamy do fotoleracji z dnia 29.X.2021r, w którym cebulki zostały posadzone.

 

 

 

Bal jesieni

"Bal jesienny czasem radości- kiedy wśród kolorowch liści wspaniała zabawa zagości!"  Mimo, iż opadają liście i jest chłodno, jesienią wcale nie musi być nudno. Jesień mieni się kolorowymi barwami i jest doskonałą porą na wspólną zabawę. Dzisiejszego dnia dzieci z  naszej grupy śpiewały pioseki, tańczyły, deptały po sensorycznej ścieżce jesiennej,brały udział w różnych zabawach i konkursach. Dzień ten obfitował w wiele ciekawych i radosnych wydarzeń. Po roześmianych minach przedszkolaków widać, że był to udany bal! Dziękujemy rodzicom za przygotowanie przepięknych przebrań dla swoich pociech oraz za pyszny poczęstunek.

Zapraszamy na fotorelację w zakładce Galeria.

 

 

 

Kocyki i podusie czas na pranie :)

W najbliższy piątek(29.10) wszystkie kropelki zabierają ze sobą koce i poduszki do prania. Jeżeli dziecko jest nieobecne rodzice są zobowiązani do przyjścia do przedszkola i zabrania pościeli do prania.

 

 

 

Ciasteczka, bułeczki....

,, Dobry wypiek- rzecz wspaniała

to największa moja chwała,

poczęstuję zawsze, wszędzie-

gość mój syty przy mnie będzie.

 

Lubię kręcić, piec, miksować-

nowe ciasta komponować,

raz udadzą się, raz nie, 

lecz to nie przejmuje mnie.

 

Słodka praca? - to pieczenie

oto moje jest marzenie.

Oto sposób mój na życie-

by się bawić znakomicie"

 

   Nasze kochane Kropelki w ostatnim czasie zamieniły się w kucharzy. Najpierw byliśmy cukiernikami i udało nam się upiec pyszną szarlotkę, którą mogliśmy skosztować ze Skrzatami.  W ostatni poniedziałek natomiast zamieniliśmy się w piekarzy i zrobiliśmy piękne bułeczki z masy solnej.

Zapraszamy na fotorelację w zakładce Galeria.

 

 

 

Pasowanie na Przedszkolaka

   14.X.2021r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To ważne święto nie mogło przejść bez echa i u nas. W tym dniu w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. To ważna uroczystość w życiu małego i starszego przedszkolaka. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania dzieci swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w naszym przedszkolu. Odświętny strój grupowy, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Drogim Dzieciom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli PRZEDSZKOLAKA przyniósł im wiele radości i przyjemnych chwil.

Zapraszamy na fotorelację w zakładce Galeria.

 

 

 

Spotkanie z Alpakami

   Dziś nasze przedszkole odwiedziły alpaki. Są to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu, są delikatne i pozbawione agresji. Alpaki są zwierzętami pozytywnie nastawionymi do dzieci. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone ich wizytą. Spotkanie było ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której przedszkolaki poznały życie i zwyczaje tych przemiłych zwierząt. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek o alpakach. Każdy miał możliwość nakarmienia zwierzątka jego ulubionym przysmakiem - marchewką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

Dzień Chłopca 

   W dniu dzisiejszym w Grupie Kropelki  (z małym opóźnieniem :) ) obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Był to wyjątkowy dzień dla naszych chłopców. Każdy z nich w tym dniu otrzymał tytuł Króla, koronę, pamiątkowy medal oraz słodki upominek. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu niespodzianki, a wszystkim chłopcom- dużym i małym- życzymy, aby zawsze czuli się doceniani i szczęśliwi.

Zapraszamy na fotorelację w zakładce Galeria.

 

 

 

Ważne ogłoszenie!

Drodzy Rodzice!

Bardzo prosimy o ponowny zakup chusteczek higienicznych wyciąganych

(1 pudełko od każdego dziecka). 

Prosimy również o zabranie kocyków i poduszek do wyprania. Jeżeli dziecko jest chore również prosimy o podejście po pościel i zabranie jej do domu, ponieważ minął już miesiąc i zgodnie z zasadami sanitarnymi  kocyki i poduszki muszą zostać odświeżone.

 

 

 

Spotkanie z Policjantem

     23.09.2021 roku odbyło się w Naszym Przedszkolu spotkanie z Policjantem. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Pan Policjant rozmawiał z przedszkolakami o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, a w szczególności zostały omówione zasady bezpiecznej drogi do i z przedszkola. Policjant przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz zadawały pytania. Na koniec spotkania Pan Policjant wręczył dzieciom piękne odblaski w kształcie radiowozu, natomiast dzieci wręczyły Panu Policjantowi podziękowanie w formie laurki. Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Dziękujemy Panu Policjantowi za spotkanie a wszystkich rodziców zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce Galeria.

 

 

 

Dzień Przedszkolaka w grupie "Kropelki"

     Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypadający na 20 września to świetna okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. Od samego rana w każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Nasze maleńkie Kropelki najpierw świętowały w swojej sali, gdzie odbyły się różne zabawy, na zakończenie których każdy mały przedszkolak otrzymał dyplom i słodki upominek. Następnie dzieci z wszystkich grup spotkały się w Sali Widowiskowej, gdzie wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. „Wszystkiemu co złe mówimy nie”. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…” życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce Galeria.

 

 

 

Witamy serdecznie wszystkich rodziców i dzieci w grupie „Kropelki”. Postaramy się na bieżąco informować o tym, co się u nas dzieje.

 

Nasze maleńkie Kropelki:

1.Olcia Bryndal

2.Adrianek Brzeżański

3.Patryczek Brzeżański

4.Gabrysia Burkot

5..Oluś Gogola

6.Milenka Górzańska

7.Ania Konwent

8.Kornelek Kukuła

9.Karolek Majcher

10.Lenka Małopolska

11.Oliwka Nowak

12.Julcia Rachel

13.Julcia Ryndak

14.Wiktorek Ryndak

15.Amelka Smardz

16.Hania Sołtyk

17.Karolek Sopala

18.Hania Sroka

19.Alunia Sykta

20.Jasiu Wszołek

21.Kubuś Jurkiewicz

 

Oraz Panie: mgr Katarzyna Dziuban

                    mgr Monika Średniawa

 

Godziny pracy w grupie  "Kropelki"

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek

7.00- 13.00 Katarzyna Dziuban

13.00- 16.00 Monika Średniawa

7.00-13.00 Monika Średniawa

13.00- 16.00 Katarzyna Dziuban

14.15- 15.15 Anna Sowa (J.angielski)

7.00-11.00 Monika Średniawa

11.00- 16.00 Katarzyna Dziuban

7.00- 13.00 Katarzyna Dziuban

10.15- 11.00        s.Barbara Orłowicz (Religia)

12.00-13.00 Monika Średniawa (Logopedia)

13.00- 16.00 Monika Średniawa

7.00- 11.00 Monika  Średniawa

11.00- 16.00 Katarzyna Dziuban

 


Ostatnia aktualizacja: 2022-04-13