Strona głowna  /  Aktualności

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

W ubiegłą środę z inicjatywy pani sołtys Grażyny Pierz nasze przedszkole brało udział w niezwykłym spotkaniu ze strażakami  z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzepienniku Strzyżewskim. Wydarzenie rozpoczęliśmy próbną ewakuacją. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie dzieci  i pracowników przedszkola z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Następnie przedszkolaki z zachwytem i zaciekawieniem poznawały specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do powodzi, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta.

Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy.

Wielką radość przedszkolakom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Strażacy nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania.

Na zakończenie dzieci podziękowały za spotkanie, a na pamiątkę  otrzymały kolorowanki, które sprawiły im wiele radości.

Życzymy wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu i serdecznie dziękujemy za wspaniale poprowadzone spotkanie.

zdjęcia w zakładce galeria

**********************************************************************************************

DYŻUR WAKACYJNY

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Wójta Gminy Rzepiennik Strzyżewski

w sprawie: opieki wakacyjnej w przedszkolu.

Zarządzenie nr 41/2022 z dnia 27.04.2022

Opieka wakacyjna będzie realizowana od 27.06.2022- 31.07.2022

oraz od 16.08.2022- 31.08.2022

Z ww. opieki korzystać mogą wyłącznie dzieci obydwojga rodziców pracujących lub samotnie wychowywane przez jednego rodzica pracującego.

W linku Zarządzenie znajduje się również wniosek o przyjęcie dziecka w okresie wakacyjnym w roku szkolnym 2021/2022.

Chętnych rodziców prosimy o wypełnienie i dostarczenie do przedszkola najpóźniej do 17 czerwca 2022r.

(Wniosek można również pobrać w przedszkolu)

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone do dnia 23 czerwca 2022r.

INFORMACJA O REKRUTACJI DO PROJEKTU "CZAS NA PRZEDSZKOLE"

OGŁOSZENIE!

W dniu 2.05.2022r. Przedszkole czynne tylko dla dzieci, które zostały wcześniej wpisane na listę.

W dniu 3.05.2022r. Przedszkole nieczynne.

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI!!!

Już 2 maja, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy upodobań może przyłączyć się do wyjątkowej akcji społecznej i wywiesić flagę.

Nasze przedszkole dołącza się do akcji "Moja flaga" dlatego zachęcamy do wywieszenia polskiej flagi nie tylko 2 maja, ale również przez cały weekend  majowy.

Następnie prosimy o  zrobienie zdjęcia dziecka na tle flagi i  dostarczenie do przedszkola  po weekendzie. Stworzymy wspólny plakat jak dbamy o symbole narodowe.

Z góry dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.